לקביעת פגישת יעוץ חינם 050-5898261 

 בניה מתקדמת היא שיטת בניה המבוססת על שימוש בקונסטרוקציית מתכת ובפאנלים מבודדים. שיטת בנייה זו מאפשרת בניית מבנים קטנים כגדולים - ממחסנים, יחידות דיור, וילות ובתי מגורים, ועד מגדלים, בנייני קומות, והיכלים, כולם בטיחותיים, עמידים בפני רעידות אדמה, נוחים, אסתטיים ובעלי תו תקן.

 

שיטת הבנייה המתקדמת והשימוש בחומרים הנחשבים "קלים", כגון פאנל מבודד, עץ או אלומיניום - בשונה מבלוקים ומבטון - מאפשרים עבודה מקצועית, יעילה, מהירה, ומדויקת, מבלי להתפשר על בטיחות, אסתטיות ונוחות.

 

מהירות

זמן הבנייה של שלד פלדה בשיטת בניה מתקדמת קצר משמעותית מזמן הבנייה של שלד בטון בבנייה קונבנציונאלית. בשילוב עם הידע והניסיון של Via Nova, בנייה מתקדמת הופכת לבנייה מהירה, אך כזו שאינה מתפשרת על איכות ועל בטיחות. על מנת לסבר את האוזן, שיטת הבנייה המתקדמת מאפשרת, לדוגמא, הקמת מבנה סטנדרטי בגודל של כ-100 מ"ר, מן המסד ועד הטפחות, אסתטי ובטוח למגורים, תוך כשישה שבועות בלבד. באופן זה, נחסכים מהבונים משאבים ואנרגיה, המושקעים בזמן ההמתנה עד לסיום הבנייה.

 

יעילות

שיטת הבנייה המתקדמת מאופיינת בתהליך בנייה יעיל, ובהקמה של תשתיות ומערכות המאפשרות ניצול מירבי של אנרגיה ומשאבים. בנייה מתקדמת מאפשרת תכנון מדויק ושימוש יעיל בחומרים, ומותירה פסולת בנין מועטה (ועל כן נקראת גם "בנייה ירוקה").

 

חיסכון

הודות לשימוש בחומרים מבודדים, בבנייה מתקדמת מתקבל מבנה שהטמפרטורה הפנימית בו נוחה רוב ימות השנה, ללא צורך בעזרי חימום או קירור. כך, מתייתר הצורך בהפעלת מזגן או אמצעי חימום או קירור אחרים, והמשמעות היא חיסכון ניכר בצריכת אנרגיה ובחשבונות החשמל.

 

בטיחות ועמידות

בנייה מתקדמת של Via Nova מאפשרת בניית מבנים העמידים בפני רעידות אדמה. שלד המבנה המוקם בשיטת הבניה המתקדמת מתוכנן על-ידי מהנדס, ומיועד לעמוד בעומסים שונים ולהתמודד עם איתני הטבע – חום כבד, רוח, גשם, שלג וברד ואף רעידות אדמה. המבנה הסופי המתקבל עמיד ובטיחותי יותר מזה שבבניה קונבנציונאלית, והוא חסין בפני אש, בלאי, שחיקה וסדקים. כך, החיסכון בבנייה מתקדמת מתבטא גם בהשקעה נמוכה עד אפסית בתחזוקת הבית והמבנה.

 

גמישות

בנייה מתקדמת היא גמישה ומודולרית, וניתנת לשינויים, לתוספות, להרחבות, בקלות ובמהירות. במבנה הנבנה בבניה מתקדמת, ניתן להזיז נקודות חשמל, מים ותשתיות ואף קירות, במידת הצורך, על מנת לקבל מרחב גדול יותר או שימושים נוספים או אחרים. כך, במהלך השנים, ובהשקעה מועטה, יחסית, ניתן להתאים את תכנון המבנה לצרכים משתנים, בצורה הדרגתית ומדודה.

 

איכות חיים

שיטת הבנייה המתקדמת מאופיינת ברמת גבוהה של בידוד תרמי ואקוסטי, המעניקים שקט ותחושה של ואינטימיות, ומאפשרים שהייה בחלל בו הטמפרטורה קבועה ונוחה לאורך רוב ימות השנה.

 

אסתטיות

Via Nova שמה דגש מיוחד על אסתטיות העבודה ועל רמות דיוק וגימור גבוהות. משכך, בנייה מתקדמת אינה נופלת במראהּ מבנייה קונבנציונלית, ומבחינה אסתטית כלל לא ניתן להבחין בין סוגי הבניה.

יתרונות הבנייה המתקדמת